sima 3ou

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΝΕΟ!!! Πρόγραμμα μαθημάτων από 05/02/2024

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Το 3° ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής λειτουργεί σε πρωινό ωράριο 8:00 πμ - 2:10 μμ.

Οι μαθητές που επιλέγουν την τεχνική - επαγγελματική εκπαίδευση, στην Α' Τάξη παρακολουθούν κοινά μαθήματα Γενικής Παιδείας, Μαθήματα Προσανατολισμού και Μαθήματα Επιλογής.

Στην Β' Τάξη οι μαθητές συνεχίζουν επιλέγοντας ανάμεσα σε σε 4 Τομείς, ενώ στην Γ' Τάξη ολοκληρώνουν τις σπουδές τους σε μια από τις 9 Ειδικότητες.

Στο σχολείο μας εκπαιδεύονται και μαθητές του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας στις ειδικότητες:

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού και

Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών.

ΣιβιταNews Οι μαθητές του σχολείου μας έχουν κέφι και δημιουργούν την ηλεκτρονική τους εφημερίδα στο σχολικό δίκτυο.

Δείτε το βίντεο με τις σχολικές δράσεις που υλοποιήθηκαν στο σχολείο μας στο πλαίσιο του προγράμματος ΜΝΑΕ - Μια Νέα Αρχή για τα ΕΠΑΛ

Ακολουθήστε μας στο facebook  και δείτε το κανάλι μας στο youTube