Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα μαθησιακής κινητικότητας ERASMUS KA1 με κωδικό 2020-1-EL01-KA116-077854 των 15 μαθητών του Τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών , Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων και Μηχανολογίας από την Β’ και Γ΄ τάξη του 3ου ΕΠΑΛ ΣΔΣΤΕ με τη συνοδεία 3 καθηγητών.
Το πρόγραμμα αφορούσε την εργασιακή τοποθέτηση των συμμετεχόντων σε επιχειρήσεις σχετικές με το αντικείμενο της ειδικότητάς τους, στην πόλη Λεμεσό της Κύπρου στο Φορέα PLATO EDUCATIONAL SERVICES κατά το διάστημα από 07/01/2022 έως και 21/01/2022.
LOGO mayfair
Η εν λόγω κινητικότητα εφάρμοσε τη μεθοδολογία MAKe βάσει των εργαλείων που αναπτύχθηκαν μέσω του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού Προγράμματος στρατηγικής σύμπραξης εταίρων ERASMUS Δράσης KA2 με τίτλο MaYFAir, θέτοντας ως στόχο την αποτύπωση των μαθησιακών αποτελεσμάτων για κινητικότητες που έχουν ως βάση την εργασία (WBL mobilities).
Στο τέλος της κινητικότητας, οι συμμετέχοντες έλαβαν πιστοποιητικά παρακολούθησης για την εξαιρετική απόδοσή τους.

CYRPUS STUDENTS 1 CYRPUS STUDENTS 2 CYRPUS STUDENTS 3  CYPRUS STUDENTS 4