Η Σιβιτανίδειος Δημόσιας Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων διοργανώνει στις 19 Μαΐου 2022 και ώρα 11.00 π.μ. εκδήλωση διάχυσης αποτελεσμάτων του Ευρωπαϊκού έργου Erasmus + ΚΑ2, Στρατηγικές Συμπράξεις στον τομέα της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, με τίτλο: ‘’ MAY FAIR Mobility for All’’.
Στόχος της εκδήλωσης είναι ο διάλογος των επαγγελματικών φορέων με την μαθητική κοινότητα σχετικά με την ανάγκη για την όσο το δυνατόν αρτιότερη εκπαίδευση και κατάρτιση των σπουδαστών της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης .
Με αφορμή την συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών του 3ου ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα εργασιακής τοποθέτησης Erasmus+ στην Λεμεσό της Κύπρου τον Ιανουάριο του 2022, ο κεντρικός άξονας των εισηγήσεων θα αφορά τους Τρόπους σύνδεσης της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.

prosklisi 19 Maiou 22